Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı

 

Tarihi Çemberlitaş Baharatçısı;  Dedemiz merhum  Mehmet  Barakacı  (1915 - 2006) tarafından 1956 senesinde kurulmuş olup, sektöründe 50. yılını tamamlamıştır.

Faaliyetine, Kapalıçarşı’nın Beyazıt kapısı çıkışında yer alan küçük bir dükkânda başlayan sonra bu bölgenin istimlak edilmesi ile bugün faaliyet gösterdiği alana taşınan firmamız, sektöründe 50 yıllık bir tecrübenin de adresidir. Meslekteki 50 yıllık bu tecrübe ve birikim, Dede - Baba - Torun sıralamasıyla 3 kuşağa yayılmıştır.

Tarihsel süreç içerisinde; ülkemizin geçirdiği ticari ve ekonomik gelişmelere paralel olarak pek çok ilke imza atmış ve o dönemin şartlarında Türkiye için bir yenilik olarak kabul edilebilecek ürünleri halkımıza sunmuştur. Somata, tarçın çayı, padişah macunu ve çiçek unu ile ilk kez tarafımızca halkımızın beğenisine sunulmuş ve halkımızca yoğun talep görmüş ürünlerimizden bazılarıdır.

Her türlü baharat, ince baharat, şifalı bitkiler ve kökler, tohumlar, özel karışımlar, şifalı bitki suları ve aromatik yağlar, doğal ilaçlar, ekolojik ürünler, doğal zayıflama ürünleri, her türlü petek ve süzme bal türleri, arı sütü,  kırmızı kore ginseng ve polen gibi natürel ürünler ve bitkisel afrodizyaklar ürün yelpazemiz içerisinde yer almaktadır.

Günümüzde, natürel droglar ve bitkilerle tedavi tekrar çok rağbet görmeye başlamış bulunmaktadır. Ancak, unutmamak gerekirki natürel olan tüm bu ürünlerin kalitesi, elde edilme yöntemleri, tazeliği, karışım dozajları ve kullanılış biçimleri çok önemlidir. Bundan da önemlisi ise; tüm bu ürünlerin ve karışımların tecrübeli kişiler tarafından hazırlanması gerektiği hususudur.

KALİTELİ ÜRÜN - KALİTELİ HİZMET ilkesi ve yarım asırlık tecrübemiz ile siz müşteri ve dostlarımızın hizmetindeyiz.